[ PIERWSZE STRONY | LUDZIE I MASZYNY | ZLOTY | LINKI | IMPRESSUM | MAPA ]
Serwis Informacyjny Nowosądeckich Gar-Bus-ów
 Zakurzone aktualności, czasem przydatne ... Powrót do Menu/Aktualności 
 PIERWSZE STRONY
   Aktualności
   Archiwum
      2011
      2010
      2009
      2008
      2007
      2006
      2005
   Volkswageniana
 ARCHIWUM 2005

11 i 12.2005 - VWTRENDS - NOWE POLSKIE PISMO O VOLKSWAGENACH
(moja subiektywna recenzja 1. i 2. numeru - recenzji 3. już nie będzie)

Dodano 28.12.2005 - O drugim numerze polskiego "VW Trands" nie można napisać nic lepszego w porównaniu do numeru pierwszego. Złego wrażenia nie zatrze nawet tekst o sympatycznych "Stokrotkach". W historii garbusa tyle błędów, że aż dziw, że można tyle popełnić na raz. Od błędów roi się i w innych artykułach: 1303 na plakacie to meksykański 1200 (nie te lata, nie ten kraj), Eco Racer to nie "rzucona rękawica" ale samochód, który nigdy (!) nie trafi na rynek, DOKA to nie "transporter z paką" ale skrót od Doppelkabine czyli "podwójna kabina", Volkswagen - jeżeli już musi być ta nazwa własna tłumaczona na język polski - to nie "auto dla ludu" tylko "auto popularne" lub trochę staromodnie "wóz ludowy", żeby tylko wymienić pierwsze z brzegu błędy. W tekście dużo cudzysłowów w miejscach całkowicie nie uzasadnionych treścią, co ma chyba za cel ukryć nieporadność językową redaktorów. Redakcja dalej upiera się przy bieliznie damskiej, co ma się nijak do treści i do reklamy, bo nawet nie podano nazwy producenta tych majtek i biustonoszy. Całkowicie zniechęcił mnie do dalszej lektury artykuł o dyskotece w garbusie o zaspawanych oknach i budzącym respekt (tylko kogo?) ... wyniku 156,1 dB. Ta 0,1 dB spowodowała, że dam sobie spokój z numerem trzecim. Ze sprzedażą chyba nie jest najlepiej, skoro w krakowskim EMPiKu na dzień przed ukazaniem się drugiego numeru zalegało jeszcze kilkadziesiąt egzemplarzy poprzedniego. No i sakramentalne pytanie o nazwę identyczną z amerykańskim pismem. Czy nie obowiązuje prawo do ochrony tytułu lub znaku? Jeżeli zmiana będzie konieczna, to mam propozycję (VW w tytule pominąłem nieprzypadkowo): Multi-Barbie-Tuning-Trendy- -Dress-Umcyk-Umcyk-Cartoon. (webm)

Dodano 15.12.2005 - Post na forum dyskusyjnym VWTRENDS, zawierający fragmenty skopiowane z mojej recenzji i podpisany pseudonimem "Garbusiarz", nie jest mojego autorstwa. (webm)

Pod nazwą "VW Trends" wydawany był w USA od roku bodaj 1976 do kwietnia 2005, a więc przez prawie 30 lat, miesięcznik poś- więcony tylko klasycznym Volkswagenom chłodzonym powietrzem. Od kilku miesięcy nie istnieje. Czy nowe polskie pismo ma coś wspólnego z tym amerykańskim? Prócz identycznej nazwy? Okładki wszak różne. Gdyby tak było, to redakcja by się tym pochwaliła już na okładce, bo to prestiż i zaszczyt być kontynuatorem pisma o dużym uznaniu i z długimi tradycjami. Sądząc po zawartości - nic. Nawet nie jest to imitacja. Miałem możliwość poznać kilka numerów tego prawdziwego "VW Trends", więc mogę porównać. Ten nowy to tabliod z infantylnymi tekstami (w 45 minut udało mi się "przeczytać" 66 stron) i dużo lalek "barbie" reklamujących bieliznę damską, nie powiem, nawet "apetycznych", ale od tego są inne pisma. I nie o to chodzi, że o garbusie tylko jeden artykuł, chętnie przeczytam o innych samochodach, ale w "VW Trends" nie ma co czytać. Tzw. artykuły to po prostu dłuższe podpisy pod obrazkami. Pierwszy numer nowej gazety winien być specjalnie zachęcający. A tu wprost przeciwnie, zwłaszcza za cenę niemal 10 zł. W EMPiKu obok "VW Trends" na półce leżał sobie niemiecki kwartalnik "VW Käfer", o podwójnej objętości licząc strony, a dziesieciokrotnej licząc tekst i chyba stukrotnej licząc treść. Kosztował 24 zł, za to czytania mam na co najmniej miesiąc (w niemieckim jestem akurat biegły). Myślę, że nowe polskie pisemko adresowane jest przede wszystkim do posiadaczy VW wielbicieli komiksów, którzy mają trudności z czytaniem ze zrozumieniem, czyli wiadomo kogo, stąd taka formuła tej gazetki. Chyba, że od drugiego numeru będzie lepiej. Zaryzykuje jeszcze raz!
Linki do www amerykańskiego (www.vwtrendsweb.com) i polskiego (www.trends.com.pl) magazynu "VW Trends". (webm)

25.11.2005 - Dużo nowości w dziale Volkswageniana. Zapraszam do lektury i oglądania.
25.11.2005 - Znany jest już pierwszy termin zlotu w 2006 roku: GARBOJAMA 2006
w Krakowie od 7 do 9 lipca 2006. Info na www Garbate Stokrotki.
09.11.2005 - Dodano nowy dział Volkswageniana, zawierający archiwalia dotyczące
Volkswagena. Zapraszam do lektury i oglądania. (webm)

Doktór
04.11.2005 - ZYGMUNT NIE ŻYJE

ZYGMUNT KULIG, lekarz medycyny z Gołkowic k/Nowego Sącza, dołączył do naszej grupy na ostatnim zlocie w Piwnicznej. Przed laty był znanym zawodnikiem rajdowym, po nim te tradycje kontynuował Jego bratanek Janusz Kulig, wielokrotny mistrz Polski, tragicznie zmarły w ubiegłym roku. Fascynacja garbusami u Zygmunta rozpoczęła się niedawno, ale już wcześniej był wielbicielem i posiadaczem innych samochodów zabytkowych i kultowych. Zygmunt zginął tragicznie w dniu dzisiejszym w wypadku samochodowym na drodze Nowy Sącz- -Nowy Targ k/Tylmanowej. Jeszcze nie zdążyliśmy się dobrze poznać, a już się pożegnaliśmy. Zygmuncie, odszedłeś do lepszego ze Światów, więc wierzymy, że będzie Ci tam lepiej!

[']['][']

31.10.2005 - Dodano w dziale CZYTELNIA ciekawy artykuł z 1939 roku Tajemnice wozu ludowego, trzy nowe profile (Rafała, Roberta i Zygmunta) w dziale Kto jest kim oraz mini-galerię zdjęć "Reaktywacja Automata" Baterii, Pocztówki stare i nowe w dziale Rozmaitości. (webm)

VIII SĄDECKI ZLOT VW-GARBUSÓW 2006 Nasz zlot
Będzie to zlot jubileuszowy, gdyż licząc pre-zlot w Ciężkowicach w roku 1997 i spotkanie w Radocynie w roku bieżącym, to już 10 impreza organizowana przez Sądeckie VW-Gar-Bus-y. Z drugiej strony mija 10 lat od założenia pierwszego klubu miłośników zabytkowych VW w Nowym Sączu. Okazji do jubileuszu jest więc wiele.
Miejsce i termin jeszcze nie są znane, szczegółowe informacje będą podane z wyprzedzeniem. (webm)

ZLOTY i IMPREZY 2005
Tegoroczny kalendarz imprez był bogaty. Licznie odwiedziliśmy zloty w Tarnowie (czerwiec) i Krakowie (sierpień), spotkania w Raciechowicach (lipiec) i Radocynie (wrzesień), a w dwuosobowej delegacji największy europejski zlot klasycznych VW w Holandii w Budel (czerwiec). Zakończenie sezonu 2005 odbyło się tradycyjnie w Piwnicznej, w tym roku szczególnie liczne - przybyło aż 51 załóg.
We wrześniu nasz kolega Chomik zawarł związek małżeński i z tej okazji była mini parada na Rynku w Nowym Sączu i relacja w prasie lokalnej.
Zapraszamy do Archiwum fotorelacji 2005, gdzie obejrzeć można zdjęcia z tych zlotów i spotkań i jeszcze kilku innych imprez. Archiwum zbliża się do 4,5 tys. zdjęć i 500 MB. (webm)

VII SĄDECKI ZLOT VW GARBUSÓW Nasz zlot
PIWNICZNA 21-23.10.2005 - VWPSYCHOFESTYN

Nowy Sącz 2005 ▶ fotorelacja 1 (352 zdjęcia)
▶ fotorelacja 2 (70 zdjęć)
▶ fotorelacja 3 (78 zdjęć)
VII Sądecki Zlot VW-Gar-Busów pobił kolejny lokalny rekord zlotowy: 51 aut marki Volkswagen, w tym 42 garbusy różnych roczników, 8 ogórków i 1 bulik, uczestników ponad 100. Najlicz- niejszą grupę stanowili "Sądeccy Gar-Bus-iarze" ale przybyło też bardzo liczne grono naszych przyjaciół z Krakowa, Śląska, Częstochowy a nawet z dalszych rejonów: Podkarpackiego, Świętokrzyskiego, Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Już po raz trzeci spotkaliśmy się w "OW Czercz" w Piwnicznej (info) na tradycyjnym jesiennym zakończeniu sezonu zlotowego. I znów piękna pogoda pozwoliła nam rozkoszować się urokami sądeckiej złotej jesieni. W sobotę gromadnie wyjechaliśmy na paradę na nowosądecki Rynek, gdzie w samo południe przed Ratuszem pokazaliśmy nasze maszyny mieszkańcom miasta, a potem - już w "podgrupach" na Słowację lub do bacówki na Obidzy (931 m n.p.m. czyli prawie 600 m różnicy wysokości, z czym nasze poczciwe pojazdy nie miały większych kłopotów, choć nie obyło się bez pchania pod stromą górę). Tradycją jest wspólne wieczorne ognisko trwające do świtu i tym razem nie zabrakło chętnych do całonocnego biesiadowania przy świetle trzaskającego ognia i ... gwiazd nad głowami. Jednoosobowym organizatorem był Marek (Bateria). Autorami zdjęć są: fotorelacja 1 - Dziekan (Piotr) i Bateria (Marek), 2 - Pacek (Tomek), 3 - Rafał (Garbaty Olo). W nowym dziale Gazeta zlotowa dostępna jest jedno- dniówka "Gazeta Zlotowa VII Sądeckiego Zlotu VW-Gar-Bus-ów". Dziękujemy wszystkim przybyłym na spotkanie!

Dziękujemy Sekretarzowi Miasta Nowego Sącza Panu Piotrowi Lachowiczowi, Pani Bartkow- skiej z Wydziału Geodezji UM oraz Rzecznikowi Prasowemu UM Panu Jerzemu Leśniakowi za życzliwość i pomoc w organizacji zlotu. (webm)

VII SĄDECKI ZLOT VW GARBUSÓW Nasz zlot
PIWNICZNA 21-23.10.2005 - VWPSYCHOFESTYN

Piwniczna 2005 Po raz 7. Sądeccy Gar-Bus-iarze zapraszają na jesienne garbate spotka- nie zamykające sezon zlotowy 2005 czyli VWPSYCHOFESTYN w Piwnicznej.
21-23.10.2005 - Rezerwuj ten termin!!!
Organizator: Marek (Bateria). Nazwę zlotu wymyślił: bOrYgO. Bez pro- gramu, spotkanie towarzyskie, ognisko, wycieczka w góry lub na Słowa- cję, jak w latach ubiegłych, a dla "osłabionych" do pijalni ... wód mine- ralnych. W sobotę planowany jest przejazd do Nowego Sącza i "parada" na Rynku. Zobacz szczegółowe info. (webm)

Będzie wydana specjalna "Gazeta Zlotowa", dostępna tylko na zlocie w Piwnicznej, a w niej m.in. dwa obszerne artykuły o 5 biegowych skrzyniach Porsche i Gene Berg i ich montażu w garbusach i wiele innych ciekawostek.

SPOTKANIE w KARCZMIE "ROHATYNA" - Kraków-Kryspinów 01-02.10.2005

KRAKÓW 'ROHATYNA' 2005
▶ fotorelacja (110 zdjęć)
Weekendowe spotkanie zorganizowane przez "Stokrotki" w Kryspinowie w karczmie "Rohatyna" czyli jakby poprawiny po Garbojamie półtora miesiąca później. 13 garbów z małopolskimi i śląskimi numerami reje- stracyjnymi, około 50 uczestników. Sezon wkrótce kończy się, więc pomysł spotkania w przytulnej starej karczmie z dobrym jedzeniem, a na dodatek darmową beczką piwa, z tańcami, hulankami i swawolami, był wyśmienity; też byłem, ... ale co będę opowiadał, zapraszam do obejrzenia fotorelacji. (webm)

ŚLUB CHOMIKÓW czyli MARZENY i TOMKA - Nowy Sącz 24/25.09.2005

Nowy Sącz 2005
▶ fotorelacja (68 zdjęć)
Fotorelacja ze ślubu Marzeny i Tomka, czyli Chomików. W prze- jeździe przez miasto towarzyszyły Im trzy garbusy, w tym jeden fioletowy Chomika, a po uroczystości odbyła się na nowo- sądeckim Rynku przed ratuszem krótka sesja fotograficzna z udziałem Pary Młodej i garbusków. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO MŁODEJ PARZE!!! I wielu, wielu Chomiczątek!!! (webm)


24.09.2005 - Dziś o godz. 16:00 w Bazylice Kolegiackiej św. Małgorzaty w Nowym Sączu odbędzie się ślub "Chomików". Młodej Parze gratulacje! (webm)

22.09.2005 - informacja nadesłana przez Artura "Stokrotkę":
W związku z nadchodzącym zakończeniem sezonu zlotowego, chcieliśmy zaprosić wszystkich na imprezę kończącą ten rok garbusowy. Odbędzie się ona w lokalu "Rohatyna" w Kryspinowie k/Krakowa w dniach 01-02.10.2005. (...)
Więcej informacji na stronie: www.garbatastokrotka.pl.

20.09.2005 - W ostatni weekend odbyła się "III Wielka Eskapada Beskidzka" pojazdów zabytkowych i kultowych, którą wcześniej anonsowaliśmy na stronie. Na fotorelacjach zaobaczyć można rownież ... garbusa: www.zegocina.pl www.bantam.krakow.pl veteran.pl. (webm)

SPOTKANIE VW BOXERÓW "NA KOŃCU ŚWIATA" Nasz zlot
RADOCYNA 16-18.09.2005

Radocyna 2005 ▶ fotorelacja (153 zdjęcia)
Spotkanie zorganizowane przez silną grupę gorlicką pod wodzą Sołtysa w Radocynie u źródeł Wisłoki w Beskidzie Niskim. Zjawiło się 11 garbusów i 3 ogórki, a na "chwilę" jeszcze jeden garbus, jeden ogórek i jeden T3, czyli łącznie 17 pojazdów. Deszczowa pogoda w sobotę pokrzyżowała plany, więc planowana piesza wycieczka z przewodnikiem po okolicy: brodami Wisłoki do Nieznajowej a potem przełomem Zawoi, została skrócona do pieszej wycieczki do bacówki w Czarnem. Od Pana Darka, naszego przewodnika, dostaliśmy sporą porcję wiedzy i wydrukowane miniprzewodniki. Po południu parada do Regietowa na "Dni Huculskie", dokąd zostaliśmy zaproszeni przez Gazetę Krakowską. Deszcz, deszcz, deszcz ... więc i planowany mecz siatkówki nie odbył się. Wieczorem zamiast ogniska spotkanie w świetlicy schroniska i znów długie nocne "rodaków rozmowy". Odjechaliśmy do domów pełni wrażeń ze spotkania ze starymi znajomymi, wspomień, wymiany doświadczeń i odpoczynku w pięknym otoczeniu dzikiej przyrody. Zobacz również program spotkania. Info w prasie w dziale My w mediach. (webm)

Pomysł organizacji spotkania wywołał zupełnie niemerytoryczną dyskusję wirtualnych- pseudoturystów-pseudoekologów, wśród których ukrywali się też m.in. ... off-raodwcy, a którą można przeczytać na liście dyskusyjnej pl.rec.gory oraz na forum pewnej tabloidowej strony internetowej o zbliżonej tematyce; tam też moje odpowiedzi. Finał tej dyskusji w osobnych wątkach na pl.rec.gory i forum. Na szczęście były też głosy rozsądku, choć nieliczne, za które serdecznie dziękujemy. (webm)

SPOTKANIE VW BOXERÓW "NA KOŃCU ŚWIATA" Nasz zlot
RADOCYNA 16-18.09.2005

Radocyna 2005 Garbate spotkanie w Radocynie już za trzy dni... Od jutra (środa 14.06. 2005) jestem niedostępny telefonicznie (brak zasięgu).
Zobacz szczegółowe info o spotkaniu. (webm)

Dodano 07.09.2005 - Jest już znany szczegółowy program na sobotę (17.09. 2005). Będzie opieka fachowego przewodnika. Pan Darek Nowak proponuje m. in.: pieszą wycieczkę brodami Wisłoki do Nieznajowej a później przełomem Zawoi, pieszą wycieczkę do bacówki Klimowskiego (można zobaczyć, jak robi się prawdziwe oscypki, a i kupić też można). Będzie wydrukowany miniprzewodnik wraz z mapką: informacje o okolicy, z historii i dnia dzisiejszego. Mecz siatkówki (o ile będą chętni) - do dyspozycji jest boisko.

Dodano 13.09.2005 - "Parada" w Bieczu ze względu na zbyt dużą odległość nie odbędzie się. W zamian proponowana jest "parada" do Regietowa, gdzie odbywają się "Dni Huculskie". (webm)

05.09.2005 - Sanitarka zostaje w Polsce!!! Zobacz wpis Presleya do "Księgi gości" i galerię zdjęć sanitarki. (webm)

02.09.2005 - Nowość w dziale "Pół żartem, pół serio": blok znaczków "Carros Antigos" z Brazylii. (webm)

SPOTKANIE VW BOXERÓW "NA KOŃCU ŚWIATA" Nasz zlot
RADOCYNA 16-18.09.2005

Radocyna 2005 Spotkanie organizowane przez silną grupę gorlicką pod wodzą Sołtysa w Radocynie u źródeł Wisłoki w Beskidzie Niskim. Zaproszenie dla wszyst- kich pojazdów z silnikami przeciwsobnymi, popularnie zwanych boxerami, i ich właścicieli. Bez programu, spotkanie towarzyskie w odludnym miejscu "na końcu świata", (...) możliwość rozkoszowania się jeszcze nieskażoną cywilizacją przyrodą, spotkania z wilkami lub niedźwiedziem (!). W po- bliżu jedynie bacówka (oscypki i żętyca), smolarnie, samotne krzyże i kapliczki świadczące o istnieniu dawnych wsi łemkowskich. Brak zasięgu telefonów komórko- wych, TV, supermarketów i junkfoodów.
Zobacz szczegółowe info. (webm)

Dodano 07.09.2005 - Jest już znany szczegółowy program na sobotę (17.09.2005). Będzie opieka fachowego przewodnika. Pan Darek Nowak proponuje m. in.: pieszą wycieczkę brodami Wisłoki do Nieznajowej a później przełomem Zawoi, pieszą wycieczkę do bacówki Klimowskiego (można zobaczyć, jak robi się prawdziwe oscypki, a i kupić też można). Będzie wydrukowany miniprzewodnik wraz z mapką: informacje o okolicy, z historii i dnia dzisiejszego. Mecz siatkówki (o ile będą chętni) - do dyspozycji jest boisko. Rozważana "parada" w Bieczu ze względu na dużą odległość raczej nie odbędzie się. (webm)

KRAKÓW 19-21.08.2005 - "GARBOJAMA"
V MIĘDZYNARODOWY ZLOT MIŁOŚNIKÓW VW GARBUSÓW

Kraków 2005 ▶ fotorelacja (444 zdjęcia)
5 edycja "Garbojamy" zgromadziła prawie 270 "klasycznych" Volkswagenów a wśród nich rarytasy: Brezel i Oval, bardzo rzadka 411-tka, 3 Karmanny itd., i - na szczęście - mało "trudno idetyfikowalnych tuningów". Reprezentowana była cała Polska, ale zlot można nazwać międzynarodowym: 3 ogórki z Holandii, 2 garbusy i 1 ogórek z Czech i 1 garbus z Węgier, o ile dobrze policzyłem. I poziom był też europejski. Pochwał można by przytaczać bez końca, a wymienię tylko kilka (wybór subiektywny): za wzorową organizację (rzadko się zdarza na tak dużych imprezach, aby bogaty plan był zrealizowany w 100% i na dodatek zawsze punktualnie, a tu tak było), za liczne atrakcje (zobacz program zlotu), niskie ceny i hojne nagrody (dzięki staraniom o sponsorów), za profesjonalny (!) koncert (piątkowy występ zespołu Detox), pokaz ogni sztucznych, za bezpieczeństwo i ochronę (sprawa "przyziemna", lecz jakże ważna) itd. I w końcu za rzecz najważniejszą: za miłą i przyjazną atmosferę; odnosiłem wrażenie, że każdy (!) uczestnik był traktowany przez organizatorów jak najważniejszy gość zlotu.
Organizatorom wielkie brawa - to był zlot "na medal". I nie powiem nic więcej, aby nie popadli w zbytnią - ale tu uzasadnioną - zarozumiałość, bo czekam już na przyszłoroczny zlot w Kryspinowie. (webm)

18.08.2005 - Ogłoszenie specjalne (ogłoszenie nadesłane przez organizatorów)
III Wielka Beskidzka Eskapada aut zabytkowych i kultowych
17-18.09.2005 - Beskid Wyspowy
Szczegóły na www.veteran.pl.

07.08.2005 - "VW CHROBÁK 2005 - 11. Słowacki Zlot VW Garbusów" - zmienił w tym roku miejsce (Červený Kláštor, kilka km za przejściem granicznym w Nidzicy) i termin (19-21.08.2005 - niestety pokrywa się ze zlotem w Krakowie). Info organizatorów. (webm)

ZLOT KANCIAKÓW w TRZEBNICY - 26-28.08.2005

Trzebnica 2005 Od Piotra "OzzI" Załęskiego, webmastera "BUSIKT3 - Strona Przyjaciół VW Transportera Typ2 model T2 i T3", otrzymaliśmy zaproszenie na zlot "TRZEBNICA z CARAVELLĄ", który odbędzie się w dniach 26-28.08.2005 w Trzebnicy k/Wrocławia w Leśnym OW "Karczma Leśna". Szczegółowe informacje na stronie www.busikt3.radom.pl w dziale ZLOTY (bezpośredni link). Dziękujemy za zaproszenie! Chętni na wyjazd proszeni o kontakt. (webm)

15.07.2005 - Sądeckich Gar-Bus-iarzy na zlocie w Sulistrowiczkach reprezentować miał Mateusz. Z przyczyn "technicznych" nie dotarł na zlot. (webm)

RACIECHOWICE k/DOBCZYC - 08-10.07.2005

Raciechowice 2005 ▶ fotorelacja (263 zdjęcia)
Na Spotkanie w Raciechowicach, pomimo deszczowej pogody, przyjechało 20 pojazdów, głównie z Małopolski i Śląska, w tym 17 garbusów, 2 ogórki i 1 bulik. Ludzi około 60. Najliczniejszą ekipą byli Sądeccy Gar-Bus-iarze: 6 aut, 16 osób (łącznie z dziećmi). W sobotnie popołudnie na chwilę pokazało się słońce, zwiedziliśmy zamek i mały skansen w Dobczycach oraz klasztor w Szczyrzycu. Organizator i wyłączny sponsor imprezy zaserwował grochówkę i piwo (bez ograniczeń, została jeszcze jedna pełna beczka). Kameralna atmosfera spotkania stworzyła wspaniałe warunki do odpoczynku pomiędzy wielkimi zlotami. Hm, śmiało można stwierdzić, że "przejęliśmy zlot", gdyż od dawna blisko zaprzyjaźnieni z nami organizatorzy spotkania - Wiola i Tomek - przeszli "pod flagę" Sądeckich Gar-Bus-iarzy; od przyszłego roku dodajemy ikonę Nasz zlot, Tomek zapowiada repetę. Zapraszamy do fotorelacji... (webm)

VI OGÓLNOPOLSKI ZLOT VW GARBUSA
TARNÓW/RADŁÓW 24-26.06.2005

Tarnów 2005 ▶ fotorelacja (299 zdjęć)
Tarnowski zlot zmienił w tym roku obozowisko i miał miejsce nad zalewem w Radłowie. Zjawiło się około 100 załóg, głównie z Polski po- łudniowej. Wspaniała pogoda zachęcała do udziału w konkursach, zaba- wach i paradzie ulicami Tarnowa, a dla ochłody do kąpieli w czystej wodzie jeziora. Sobotnią noc urozmaicił koncert wyśmienitego rocka oraz szaleńcze tańce niemal do świtu. Brawa dla organizatorów za bardzo udaną imprezę. Zapraszam do fotorelacji ... (webm)

07.07.2005 - Uzupełniono archiwalne fotorelacje zlotowe z lat 1997-2001. Łączna liczba zdjęć 2815.

Raciechowice 2005 SPOTKANIE W RACIECHOWICACH!!!
Termin: 08-10.07.2005.
Miejsce: Raciechowice k/Dobczyc (blisko Krakowa).
Organizator: Tomek (czerwone cabrio 1300).
Zobacz info organizatora.

WWW.GARBUSY.NET użyczają medialnej gościny organizatorowi tego zlotu. Do zobaczenia w Raciechowicach!

INTERNATIONAAL KEVERWEEKEND (NL) - 17-19.06.2005

Budel 2005 ▶ fotorelacja 1 (342 zdjęcia)
▶ fotorelacja 2 (165 zdjęć)
Internationaal Keverweekend Budel 2005 - największy zlot Volkswagenów chłodzonych powietrzem w Holandii, a może i w Europie. Organizatorzy spodziewali się przybycia 3-5 tys. pojazdów i 12 tys. gości. Trudno było policzyć, ale liczby te wydają się bardzo prawdopodobne. Wrażenia... trudne do opisania. Tam trzeba było być! Perfekcyjna organizacja. Zdjęcia z soboty 18.06.2005. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji... (webm)


13.06.2005 - Weterani na Rynku w Nowym Sączu

Nowy Sącz ▶ fotorelacja (41 zdjęć)
W sobotę 11 czerwca 2005 roku na Rynku w Nowym Sączu można było podziwiać piękne, zabytkowe pojazdy uczestników III Rajdu Weteranów "Drogami słowackiej historii" (Stara Lubownia-Nowy Sącz-Krynica-Barde- jów). Nie byliśmy niestety uczestnikami tego Rajdu. Nie zabrakło jednak pojazdów VW: był Garbus, Karmann i Kübelwagen, a uwagę zwracała również Tatra T97 - pierwowzór Garbusa. Obserwatorem pokazu i autorem fotorelacji był Marek (Bateria); na ostatnim zdjęciu Jego zielony Ogórek. Zapraszam do fotorelacji ... (webm)

07.06/16.05.2005 - (aktualizacja na stronie Aktualności)
Nasz zlot
SĘKOWA k/Gorlic - wrzesień 2005 - SPOTKANIE U SOŁTYSA
Spotkanie organizowane przez silną grupę gorlicką (Sołtys, Fryzjer, Człowiek-Era) w Sękowej lub innej miejscowości k/Gorlic. Zaproszenie dla wszystkich pojazdów z silnikami przeciw- sobnymi, popularnie zwanych boxerami, i ich właścicieli.
Szczegółowe informacje wkrótce na tej stronie.
Nasz zlot
PIWNICZNA 21-23.10.2005 - VWPSYCHOFESTYN
VII SĄDECKI ZLOT VW GARBUSÓW
Termin i miejsce mogą ulec zmianie.
Dokładniejsze informacje we wrześniu 2005.

08.03.2005 - dodano dział Ogłoszenia drobne (zlikwidowany w 2007 roku z braku zainteresowania).
23.02/03.03.2005 - galeria uzupełniona: 1776 zdjęć.
19.02.2005 - zmiany i uzupełnienia.
12.02.2005 - działa już Księga gości. Zapraszam.
12.02.2005 - update nowszych fotogalerii trwa. Archiwalne zdjęcia z lat 1997-2001 wkrótce. (webm)

08.02.2005 - Fotorelacja z naszego ostatniego zlotu.

Nasz zlot
VI SĄDECKI EKSTREMALNY ZLOT VW GARBUSÓW
PIWNICZNA 22-24.10.2004

Piwniczna 2004 ▶ fotorelacja (211 zdjęć i 1 plik audio)
VI Sądecki Zlot VW Garbusów, zwany też "Ekstremalnym", w liczbach, obrazach i słowach. Pojazdy: 26 garbów, 5 ogorków, 3 buliki i 1 variant, czyli łącznie 35. Ludzie: prawie 100 uczestników, m.in. z Nowego Sącza i okolic, Krakowa i okolic, silna ekipa ze Śląska, a i pojawiły się tablice rejestracyjne z większych odleglości z Częstochowy, Mazowsza, Opolskiego i z Czech; najmłodszy uczestnik - 2 miesiące (najmłodszy "Bateria"). Miejsce: piękna dolina nad potokiem Czercz (niektórzy ryzykowali nawet nocną kąpiel). Pogoda: rewelacja; prawdziwa polska złota jesień wróciła, takiej pogody nie pamiętają nawet najstarsi górale. Atmosfera: swoboda, anarchia (w zakresie umiarkowanego rozsądku w granicach prawa) i powszechna miłość (nie mylić z wolną miłością), niezapomniana przygoda. Atrakcje: prócz niepowtarzalnego klimatu i rodzinnej atmosfery, piękna przyrody, możliwości podziwiania wspaniałych maszyn rodem z Wolfsburga, wycieczka na Słowację do Starej Lubowli (Stará L'ubovňa), gdzie niestety nie udało nam się zwiedzić jednego z największych i najpiękniejszych zamków na Spiszu (zamieszczone na końcu fotorelacji zdjęcia pochodzą mojej wyprawy garbusem na Spisz z roku 2002). Trochę historii tutaj. Ognisko, długie nocne biesiady, tańce i ... Organizacja: Marek vel Bateria jednoosobowo z pomocą rodziny. Następny zlot: VWPSYCHOFESTYN (nazwę wymyślił bOrYgO) czyli VII Sądecki Zlot w Piwnicznej zaplanowany jest na 21-23.10.2005; do zobaczenia za rok. PS. Z mojego punktu widzenia zlot "Ekstremalny" nie był, bo tym razem nic sobie nie złamałem, choć było ... już blisko. Zapraszam do fotorelacji ... (webm)

08.02.2005 02:25 - pierwsza wersja strony informacyjnej nowosądeckich gar-bus-iarzy w sieci!!! Początek skromny, strona będzie się rozwijać!!! Zapraszam !!! (webm)

31.12.2004 - w sylwestrowy ranek pojawia się pre-strona nowosądeckich gar-bus-iarzy. Na razie w tajemnicy. Oficjalna premiera planowana jest na luty 2005. (webm)
[ NOWOSĄDECKIE VW-GAR-BUS-Y.WWW.GARBUSY.NET ]