[ PIERWSZE STRONY | LUDZIE I MASZYNY | ZLOTY | LINKI | IMPRESSUM | MAPA ]
Serwis Informacyjny Nowosądeckich Gar-Bus-ów
 Zakurzone aktualności, czasem przydatne ... Powrót do Menu/Aktualności 
 PIERWSZE STRONY
   Aktualności
   Archiwum
      2011
      2010
      2009
      2008
      2007
      2006
      2005
   Volkswageniana
 ARCHIWUM 2010

XII SĄDECKI ZLOT VW GAR-BUS-ÓW - PIWNICZNA 15-17.10.2010 Nasz zlot

XII ZLOT VW GAR-BUS-ÓW PIWNICZNA 2010 ▶ fotorelacja (115 zdjęć)
Po raz 12. bawiliśmy się na garbusowym spotkaniu, kończącym sezon zlotowy, w Piwnicznej. Pogoda dopisała - za wyjątkiem odjazdu niedzielnego, dopisali uczestnicy - na spotkaniu zameldowały się 54 pojazdy chłodzone powietrzem ze znaczkiem VW, w tym aż 5 załóg zagranicznych (2 - Słowacja, 2 - Węgry, 1 - Norwegia). Parada na starosądecki rynek, wieczore ognisko, wycieczki w góry i do pijalni wód mineralnych oraz spływ Borygo potokiem Czercz - to stałe punkty programu garbusowych spotkań w Piwnicznej. Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu (www.mord.pl) zafundował nam wspaniałą grochówkę, kiełbaski i puchary dla najdalszego uczestnika i najpiękniejszego pojazdu. Dziękujemy! Dzieci, a nawet niektórzy dorośli próbowali "przeklepać" Golfa na Garbusa - co jednak nie udało się, ale zabawa była przednia. Więcej w fotorelacji (115 zdjęć), w tym roku skromnej, ale liczę na nadesłanie zdjęć, które chętnie zamieszczę. Dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólną zabawę i zapraszamy za rok! (webm)

XII ZLOT VW GAR-BUS-ÓW PIWNICZNA 2010 Zapraszamy wszystkich przyjaciół na
XII SĄDECKI ZLOT VW-GAR-BUS-ÓW
w PIWNICZNEJ Nasz zlot
15-17.10.2010.

Szczegółowe INFO.

KRAKÓW 2010 KRAKÓW 01-04.07.2010 - "GARBOJAMA"
X ZLOT MIŁOŚNIKÓW VW GARBUSÓW
▶ fotorelacja (162 zdjęcia)
"Garbojama" świętowała w tym roku jubileusz - po raz 10. nad Zalewem Kryspinów koło Krakowa miał miejsce największy obecnie w Polsce zlot Volkswagenów chłodzonych powietrzem. Prócz pierwszej "Garbojamy" w 2001 roku, o której po prostu niewiedziałem, gdyż garbusa miałem jeszcze krótko, a przepływ informacji był wówczas utrudniony ze względu na ograniczenia internetu, byłem na wszystkich poprzednich. Pamiętam te z pierwszych lat, skromne na zaledwie sto aut, ale bogate towarzystko, które trudno porównywać do obecnych - tegoroczna "Garbojama" pobiła bowiem rekord ponad 400 aut. "Rozrósł się" również program i atrakcje przygotowywane przez organizatorów (konkursy, pokazy, koncerty, gadżety), coraz większa liczba zagranicznych gości. Z przekonaniem wystawiam organizatorom tegorocznego zlotu "piątkę", choć dla mnie był to zlot już za duży, za komercyjny i... bezosobowy. Trochę mi żal "tamtych" zlotów, których ideą było spotkanie towarzyskie, poznawanie nowych ludzi, wspólna zabawa, a nie uczestnictwo w przygotowanych punktach programu. Nie jesteśmy w stanie zmienić kierunku biegu czasu, a zmiany, które zaszły w "Garbojamie" właśnie są symptomem jego "postępu". Czy aby zawsze we właściwym kierunku? To co na pewno jest na plus - to przyrastająca z latami liczba coraz piękniejszych aut. I to najbardziej cieszy oczy i duszę! (webm)

V ZLOT VW CHROBÁK 2010 (SŁOWACJA)

V ZLOT VW CHROBAK 2010 (SŁOWACJA) 5. zraz VW Chrobák 2010
30.07-01.08.2010
Miesto: Hnilčík
(opät' Slovenský Raj, ale tentokrát
z iného pohžadu)
Ubytovanie: Ubytovňa MRAZNICA
Zobacz szczegółowe INFO (strona organizatora).

Zlot Przybrodzin 201009.06.2010 - Klub Miłośników VW Garbusa & Co Aaltświn Poznań zaprasza na dziesiąty, jubileuszowy zlot do Przybrodzina w terminie 17-20.06.2010.

Szczegóły: www.aaltswin.webpark.pl oraz www.myspace.com/aaltswin (webm).

X JUBILEUSZOWY ZLOT - GARBOJAMA 2010
Kraków-Kryspinów 01-04.07.2010

Garbojama 2010 - Kraków17.05.2010 - "Garbate Stokrotki" zapraszają na kolejną odsłonę Garbojamy, na 10. jubileuszowy zlot nad zalewem w Kryspinowie koło Krakowa, największy i najlepszy zlot VW Garbusów w Polsce.


Szczegółowy program na stronie www.garbojama.pl (webm).

II ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH
Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu 31.07-01.08.2010

II Zlot Pojazdów Zabytkowych - Nowym Sącz 201017.05.2010 - Europejska Asocjacja Automobilerów oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu i Stowarzyszenie dla Miasta zapraszają na II ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH, który odbędzie się w dniach od 31.07 do 01.08.2010 na terenie Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Więcej informacji, warunki uczestnictwa i szczegółowy program na forum veteran.pl (webm).

Moim zdaniem impreza zdecydowanie do pominięcia (patrz informacje i komentarze na forum veteran.pl). Ponadto w tym samym terminie odbywa się VW-Chrobák na Słowacji. Wybieram Słowację!!!

VW New Beetle26.04.2010 (23:36) - 1 maja 2010 przez Nowy Sącz przejedzie kolumna kilkudziesięciu Volkswagenów "New Beetle", pierwszego zlotu pojazdów tego modelu VW. Trasa przejazdu prowadzi ze Starego Sącza przez Nowy Sącz, gdzie planowany jest około godziny 12 postój na "Starej Sandecji", do Gródka nad Dunajcem. Zlot ma trwać do 3 maja. Zapowiedziani są również goście z Czech. Więcej informacji o zlocie na forum miłośników "nowych garbusów" www.newbeetle.pl. Naszym "młodszym njubitlowym braciom" życzymy udanej zabawy! (webm, foto: www.volksawagen.pl)

29.03.2010 (19:08) - Nie jest to wielki jubileusz, stąd zapewne o nim zapomniałem, ale... minęło niedawno 5 lat od powstania oficjalnej strony informacyjnej Nowosądeckich Garbusiarzy www.garbusy.net. Premiera miała miejsce w Sylwestra 2004/2005, natomiast oficjalne otwarcie nastąpiło 8 lutego 2005 roku. Początki jednak są dużo starsze, bowiem relacje ze zlotów umieszczane były na mojej prywatnej strony www.gryglaszewski.pl już 5 lat wcześniej. Strona, za wyjątkiem krótkiej kilkumiesięcznej przerwy, aktualizowana jest na bieżąco i mam nadzieję, że będzie istnieć w sieci co najmniej kolejne 10 lat. Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich Gar-Bus-iarzy i czytelników naszej strony (webm).

16.03.2010 (10:29) - Tegoroczna zima dała się we znaki zapewne wielu Garbusiarzom i pomimo, że ciągle nie odpuszcza, czas na wiosenne porządki na stronie. Wkrótce zacznie się sezon zlotowy, mam nadzieję, że będzie obfitować w wiele ciekawych imprez i spotkań towarzyskich. Do zobaczenia więc na trasie i zlotach (webm).

POLSKIE GAR-BUS-Y czyli WIELKA KSIĘGA POLSKICH
VW-GARBUSÓW I VW-BUSÓW CHŁODZONYCH WIATREM

Przed rokiem zrodził się pomysł, wstępnie uzgodniony z profesjonalnym wydawcą i grafikiem, wydania książki o polskich VW-Grabusach i VW-Busach i ich właścicielach. Książka ta zawierałaby: słownik "biograficzny" polskich Gar-Bus-ów i ich właścicieli, historię zlotów w Polsce, ciekawostki związane z Gar-Bus-ami i ... duuuużo zdjęć!

Niestety pomysł umarł! Powód? Brak zainteresowania. Otrzymałem zaledwie kilkanaście zgłoszeń. To o wiele za mało, aby księga miała sens, nie mówiąc o przyzwoicie niskiej cenie (webm).
[ NOWOSĄDECKIE VW-GAR-BUS-Y.WWW.GARBUSY.NET ]