[ PIERWSZE STRONY | LUDZIE I MASZYNY | ZLOTY | LINKI | IMPRESSUM | MAPA ]
Serwis Informacyjny Nowosądeckich Gar-Bus-ów
 Zakurzone aktualności, czasem przydatne ... Powrót do Menu/Aktualności 
 PIERWSZE STRONY
   Aktualności
   Archiwum
      2011
      2010
      2009
      2008
      2007
      2006
      2005
   Volkswageniana
 ARCHIWUM 2007

DADRL-Logo 17.12.2007 - W 3. numerze Gazety Zlotowej na str. 10-11 w artykule Kierowcy kontra słońce czyli jak "zostaliśmy zrobieni w bambuko" dzieliłem się moimi wątpliwościami odnośnie zarówno skuteczności jazdy na światłach mijania przez cały dzień i cały rok dla poprawy bezpieczeństwa na drogach, jak i przejrzystości intencji wprowadzenia tego przepisu w Polsce. Dziś już o wiele więcej wiadomo: stystyki wypadków w Polsce wykazały drastyczną tendencję wzrostową. Austria, po dwóch latach "swoistego eksperymentu", zniosła od 01.01.2008 tzw. Lichtpflicht. Kiedy i czy zrobi to również Polska? Szczegóły w Dodatku do Gazety Zlotowej w dziale Gazeta zlotowa. Logo ze strony DADRL PL (bezswiatel.4.pl). (webm)
16.01.2008 - uaktualnienie danych. (webm)

Piwniczna 2007 IX SĄDECKI ZLOT VW GARBUSÓW Nasz zlot
PIWNICZNA 19-21.10.2007
▶ fotorelacja (227 zdjęć)
Trzeci weekend października w Piwnicznej należy od kilku lat do wielbicieli VW Gar-Bus-ów. Na 9. Sądecki Zlot (info), pomimo niesprzyjającej pogody, przyjechało 36 pojazdów marki Volkswagen chłodzonych powietrzem, głównie garbusów, ale i 6 "te-dwójek". Uczestników natomiast dużo ponad stu - wszystkie miejsca noclegowe były zajęte, a część nocowała w pobliskich kwaterach prywatnych. Zjawiły się ekipy z Małopolski, Śląska, Opolszczyzny, i nawet Lubelszczyzny, Mazowasza oraz Wielkopolski.
W piątek straszył nasz deszcz ze śniegiem, ale i tak niezłomni wytrwali przy ognisku do późnych godzin nocnych. Sobotni poranek powitał nas grubą pokrywą śnieżną na autach. W południe - po szybkim odrzuceniu śniegu - wyruszyliśmy na paradę na starosądecki rynek, pieczołowicie odnowiony w tym roku. Stary Sącz nazywany jest Średniowieczną Perłą Beskidów lub Miastem-Muzeum, a starosądecki Rynek należy do najbardziej malowniczych w Polsce. Śnieg i oblodzone drogi uniemożliwiły wyjazd na Obidzę (931 m n.p.m.), choć znaleźli się ponoć śmiałkowie na tę wyprawę.
Przed wieczornym ogniskiem było odbyło się losowanie i wręczenie książek - nagród, ufundowanych przez Wydawnictwa Komunikacji Łączności, których nakładem ukazała się pierwsza tak obszerna w języku polskim książka napraw VW Garbusów i Busów pod tytułem Volkswagen Käfer i Transporter. Wszystkie książki posiadały pamiątkowy ekslibris (seria limitowana). Tym, którym nie poszczęściło się, polecamy zakup książki - niestety już bez ekslibrisu - w Wydawnictwie WKiŁ: aby kupić, kliknij TUTAJ ! Lektura obowiązkowa dla każdego garbusiarza!
W dziale Gazeta zlotowa dostępna jest jednodniówka "Gazeta Zlotowa IX Sądeckiego Zlotu VW-Gar-Bus-ów"; wiele artykułów o technice i historii garbusa (16 stron).
W imieniu organizatorów dziękuję Wszystkim zlotowiczom za przybycie i wspólną zabawę. Zapraszamy za rok na X Jubileuszowy Sądecki Zlot. A co się działo w tym roku, można zobaczyć na zdjęciach; zapraszam do obejrzenia. Fotorelacja 2, której autorami są Borygo, Michał i Marcin już wkrótce. (webm)

19.09.2007 - Stowarzyszenie Youngtimer Polska zaprasza na Youngtimer.pl Adventure Rally 2, który odbędzie się w sobotę 06.10.2007. INFO. (webm)

Hanower 2007 07.09.2007 - Otrzymaliśmy imienne zaproszenie z firmy Volkswagen na "MIĘDZYNARODOWY ZLOT TRANSPORTERÓW", który odbędzie się w dniach 05-07.10.2007 w Hanowerze. Organizatorzy zapowiadają wielką fetę. INFO. (webm)

06.09.2007 - Otrzymaliśmy zaproszenie na Zlot Garbatych Stokrotek: 09-11.11.2007 w Dobczycach. INFO. (webm)

04/08.09.2007 - Przez ponad rok strona "leżała odłogiem" i obiecywana aktualizacja długo nie następowała. I w końcu jest! Nieznacznie zmieniona strona graficzna, a przede wszyst- kim nowe treści.
Zapraszam do obejrzenia "zaległych" fotorelacji z 2006 r. ze zlotów w Ojcowie (busy "Kan- ciaki"), Tarnowie, Krakowie, Piwnicznej i minirelacji ze ślubu Marty i Rafała w Limanowej.
Aktualne fotorelacje z 2007 r. ze zlotów w Tarnowie i Krakowie. Fotorelacje z zlotów w Klucz- borku i Garbach przygotował bOrYgO.
Ponadto nowości w Volkswagenianach i Rozmaitościach, m. in. pierwsze polskie znaczki poczto- we z garbusem, oraz "nowe twarze i nowe garbusy" w dziale Kto jest kim.
Czytania i oglądania więc wiele. Życzę miłego surfowania po naszej stronie. (webm)

Przepraszam wszystkich internautów - strona nie była aktualizowana prawie rok. Aktualnie przechodzi modernizację i będzie systematycznie uzupełniana o zaległe fotorelacje i inne nowości. Proszę o cierpliwość. (webm)

IX SĄDECKI ZLOT VW GARBUSÓW Nasz zlot
PIWNICZNA 19-21.10.2007 - VWPSYCHOFESTYN

Piwniczna 2007 Po raz 9. Sądeccy Gar-Bus-iarze zapraszają na jesienne garbate spotkanie w Piwnicznej zamykające sezon zlotowy 2007. Organizator: Marek (Bateria). Spotkanie towarzyskie, ognisko, wycieczka w góry lub na Słowację (indywidualnie, jak w latach ubiegłych), dla "osłabionych" do pijalni ... wód mineralnych. W sobotę planowany jest przejazd do Starego Sącza i "parada" na Rynku. Będzie również kolejny numer specjalnej Gazety Zlotowej. (webm)

Zobacz szczegółowe INFO o zlocie.

Exlibris 03.10.2007 - Czas wyjawić niespodziankę. WYDAWNICTWA KOMUNI- KACJI I ŁĄCZNOŚCI ufundowały dla uczestników 9. Sądeckiego Zlotu VW-Gar-Bus-ów w Piwnicznej nagrody książkowe, które będzie można zdobyć w różnych "konkursach zlotowych". Do zdobycia będzie kilka egzemplarzy pierwszej w języku polskim książki napraw VW Garbusów i Busów pod tytułem Volkswagen Käfer i Transporter. Książka liczy 280 stron i 314 rysunków. Wszystkie książki będą posiadać pamiątkowy ekslibris (seria limitowana). Tym, którym nie poszczęści się, polecamy zakup książki w Wydawnictwie WKiŁ. Aby kupić, kliknij TUTAJ ! Pod tym adresem można zapoznać się również z zakresem i spisem treści książki.
Lektura obowiązkowa dla każdego garbusiarza!!! Polecamy!!!
[ NOWOSĄDECKIE VW-GAR-BUS-Y.WWW.GARBUSY.NET ]