[ PIERWSZE STRONY | LUDZIE I MASZYNY | ZLOTY | LINKI | IMPRESSUM | MAPA ]
Serwis Informacyjny Nowosądeckich Gar-Bus-ów
 Zakurzone aktualności, czasem przydatne ... Powrót do Menu/Aktualności 
 PIERWSZE STRONY
   Aktualności
   Archiwum
      2011
      2010
      2009
      2008
      2007
      2006
      2005
   Volkswageniana
 ARCHIWUM 2006

Piwniczna 2006 VIII SĄDECKI ZLOT VW GARBUSÓW Nasz zlot
PIWNICZNA 20-22.10.2006 - VWPSYCHOFESTYN
▶ fotorelacja (195 zdjęć)
Spotkanie w Piwnicznej już za nami. Dopisała pogoda - ciepła i malowni- czna złota jesień. Dopisali przede wszystkim goście, którzy licznie zjecha- li na nasz zlot z Małopolski, Śląska, Podkarpacia, Świętokrzyskiego, Ma- zowsza a nawet z Wielkopolski; ze Słowacji odwiedził nas szef "garbatego klubu" naszych południowych sąsiadów. 58 aut marki Volkswagen, w tym 51 garbusów i 7 ogórków (T2 i T3). Uczestników osobowo powyżej 150, przy czym duża gromada dzieci i również niemała wataha czworonożnych przyjaciół sprawiały, że chwilami zlot przypominał bardziej rodzinny piknik i niż spotkanie miłośników zabytków motoryzacji.
W sobotnie przedpołudnie długą kolumną wyruszyliśmy na nowosądecki Rynek, gdzie przed ratuszem pokazaliśmy mieszkańcom Grodu nad Dunajcem nasze piękne maszyny i wyko- naliśmy potrójną rundę honorową. Po południu co bardziej odważni wybrali się na "spacer na kółkach" na Obidzę, przy czym garbusy i ogórki musiały pokonać na krótkim kilku kilo- metrowym odcinku około 550 m różnicy wysokości - nie obyło się więc od jazdy na "jedyn- ce". Piękne widoki na okolicę i pyszne jedzenie w bacówce wynagrodziły kierowcom stres tej górskiej próby. A gar-bus-y ...? Miały zapewne satysfakcję, że i tym razem spisały się na medal nie zawodząc swoich właścicieli. Zgodnie z tradycją wieczory spędzaliśmy przy wspól- nym ognisku. Organizatorem spotkania był, jak co roku, Bateria (Marek).
W dziale Gazeta zlotowa dostępna jest jednodniówka "Gazeta Zlotowa VIII Sądeckiego Zlo- tu VW-Gar-Bus-ów". Wszystkim zlotowiczom dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę. Zapraszamy za rok na kolejny IX Sądecki Zlot. (webm)

VIII SĄDECKI ZLOT VW GARBUSÓW Nasz zlot
PIWNICZNA 20-22.10.2006 - VWPSYCHOFESTYN

Piwniczna 2006 Po raz 8. Sądeccy Gar-Bus-iarze zapraszają na jesienne garbate spotka- nie zamykające sezon zlotowy 2006 czyli VWPSYCHOFESTYN w Piwnicznej. Będzie to zlot jubileuszowy, gdyż licząc pre-zlot w Ciężkowicach w roku 1997 i spotkanie w Radocynie w roku ubiegłym, to już 10 impreza organizowana przez Sądeckie VW-Gar-Bus-y. Z drugiej strony mija 10 lat od założenia pierwszego klubu miłośników zabytkowych VW w Nowym Sączu. Okazji do jubileuszu jest więc wiele.
Organizator: Marek (Bateria). Spotkanie towarzyskie, ognisko, wycieczka w góry lub na Sło- wację (indywidualnie, jak w latach ubiegłych), dla "osłabionych" do pijalni ... wód mineral- nych. W sobotę planowany jest przejazd do Nowego Sącza i "parada" na Rynku. Będzie rów- nież kolejny numer specjalnej Gazety Zlotowej.
(webm)

Zobacz: szczegółowe info | prognoza pogody dla Piwnicznej.

Przepraszam wszystkich internautów - z powodu wyjazdu i innych obowiązków - strona nie była zaktualizowana od maja 2006. Wkrótce pojawią się "zległe" fotorelacje ze zlotów w Tarnowie, Krakowie, ze Słowacji oraz z Limanowej (z "garbatego" ślubu Marty i Rafała) oraz wiele innych nowości. (webm)

ZLOTY 2006 (Małopolska i okolice). Lista będzie uzupełniana.

RADŁÓW k/TARNOWA - 23-25.06.2006
   Tarnów 2006 VII Ogólnopolski Zlot Miłośników Garbusa
Organizator: Tarnowski Klub Miłośników
VW Garbusów

Szczegółowe info: TKMG
KRAKÓW-KRYSPINÓW - 07-09.07.2006
   Garbojama 2006 VI Zlot VW Garbusa - Garbojama
Organizatorzy: Garbate Stokrotki
Szczegółowe info: PL | EN | DE
VIII SĄDECKI ZLOT VW-GAR-BUS-ÓW 2006
   Piwniczna 2006 VIII Sądecki Zlot VW Gar-Bus-ów
Termin i miejsce jeszcze nieustalone.
Organizator: Bateria (Marek)
Szczegółowe info: wkrótce na tej stronie.

OJCÓW 2006 ZLOT MIŁOŚNIKÓW VW BUSÓW - Ojców-Złota Góra 28.04-03.05.2006
Zlot zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Miłośników VW Bus. Spotkanie VW-Busów nieco młodszych roczników (T3, T4 i T5). Wkrótce fotorelacja. (webm)

02.05.2006 - nowe eksponaty w Volkswagenianach: trzy karty pocztowe z KdF z 1939 roku.
27.04.2006 - nowe eksponaty w Volkswagenianach; między innymi: karta pocztowa KdF
z 1938 roku, grafika (1980) i kolejny medal (1980). Wkrótce kolejne eksponaty. (webm)

KRAKÓW 2006 - youngtimer.pl III ZLOT YOUNGTIMER.PL - Kraków 26.03.2006
▶ fotorelacja (225 zdjęć)
Jednodniowe spotkanie miłośników nieco młodszych zabytków motoryzacji czyli "youngtimerów", aut o metryce z lat 70. ubiegłego wieku. Wśród starszych Mini, Fiatów, Opli, Fordów i innych marek pojawiło się 6 aut rodem z Wolfsburga: 4 garbusy, 1 bulik i - jak zwykle wzbudzający duże zainteresowanie - 1 Karmann-Ghia; były też zabytki polskiej motoryzacji, m. in. 2 Syreny 105, łącznie ok. 40 załóg. W konkursie elegancji 2. miejsce zajął Bulik Wieśka i Pawła z Krakowa. Gorzej powiodło się Volkswagenom w próbie sprawnościowej, ale liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Słoneczna pogoda dopisała, sympatyczna atmosfera stworzona przez organizatorów i uczestników również, wieczorem biesiada w "firmowym" pubie Youngtimersów czyli w sumie bardzo udane otwarcie sezonu wiosennego. (webm)

14.02.2006 - aktualizacja strony - nowe eksponaty w Volkswagenianach, między innymi unikalny model KdF z 1945 roku z kolekcji Marka (Baterii) i kilka innych okazów. Wkrótce kolejne. (webm)

Nowy Sącz 2005 ŚLUB GOSI i WOJTKA czyli ZIELONYCH - Nowy Sącz 25.12.2005
▶ fotorelacja (4 zdjęcia)
Mini fotorelacja z wesela Gosi i Wojtka czyli Zielonych, które miało miejsce w Boże Narodzenie 2005. Z powodu zimowej aury nie było parady - odbijemy sobie to na pierwszym zlocie w nadchodzącym sezonie, a jedynym vw akcentem był znaczek w klapie marynarki Marka (Baterii). WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO MŁODEJ PARZE!!! I wiele, wiele - niekoniecznie Zielonych - Ludków!!! (webm)

VIII SĄDECKI ZLOT VW-GAR-BUS-ÓW 2006 Nasz zlot

Będzie to zlot jubileuszowy, gdyż licząc pre-zlot w Ciężkowicach w roku 1997 i spotkanie w Radocynie w roku bieżącym, to już 10 impreza organizowana przez Sądeckie VW-Gar-Bus-y. Z drugiej strony mija 10 lat od założenia pierwszego klubu miłośników zabytkowych VW w Nowym Sączu. Okazji do jubileuszu jest więc wiele.

Miejsce i termin zlotu jeszcze nie są znane, ale zgodnie z tradycją: druga połowa października i rejon Beskidu Sądeckiego. Szczegółowe informacje będą podane z wyprzedzeniem. (webm)


2005 - PODSUMOWANIE SEZONU

Ubiegłoroczny kalendarz był bogaty. Licznie odwiedziliśmy zloty w Tarnowie (czerwiec) i Krakowie (sierpień), spotkania w Raciechowicach (lipiec) i Radocynie (wrzesień), a w dwuosobowej delegacji największy europejski zlot klasycznych VW w Holandii w Budel (czerwiec). Zakończenie sezonu 2005 odbyło się tradycyjnie w Piwnicznej, w tym roku szczególnie liczne - przybyło aż 51 załóg.
We wrześniu nasz kolega Chomik zawarł związek małżeński i z tej okazji była mini parada na Rynku w Nowym Sączu i relacja w prasie lokalnej. W grudniu kolejny sądecki garbusiarz - Zielony - stanął na ślubnym kobiercu.
W minionym roku grono sądeckich garbusiarzy powiększyło się o 8 nowych twarzy i 9 pojazdów (patrz w "Kto jest kim"); pożegnaliśmy niestety Zygmunta, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym. Powiększyły się rodziny Mateusza i Danieli, a już wkrótce urodzą się nowi garbusiarze u Chomików i Beneszów.
W sywestrowy ranek 2005/2006 minęła pierwsza rocznica powstania pre-strony www, ale jej skromny jubileusz świętować będziemy dopiero 8 lutego (data oficjalnej premiery). W 2005 roku sądeccy garbusiarze aż siedmiokrotnie zawitali na łamy prasy lokalnej.
Zapraszamy do Archiwum fotorelacji, gdzie obejrzeć można zdjęcia ze zlotów i spotkań i jeszcze kilku innych imprez. Archiwum zbliża się do 4,5 tys. zdjęć i 500 MB. (webm)
[ NOWOSĄDECKIE VW-GAR-BUS-Y.WWW.GARBUSY.NET ]