[ PIERWSZE STRONY | LUDZIE I MASZYNY | ZLOTY | LINKI | IMPRESSUM | MAPA ]
Serwis Informacyjny Nowosądeckich Gar-Bus-ów
 Wielka fotogaleria w ciągłej rozbudowie ... Zobacz inne fotorelacje 
 ZLOTY
   Zloty i spotkania
   Gazeta zlotowa
   Archiwum fotorelacji

   Fotorelacje 2008
Nowy Sącz-Zabrzeż-Łącko
Gliwice
Kraków
Piwniczna
Rybnik
 ARCHIWUM FOTORELACJI - 2008

Lącko 2008 ŚLUB ASI I JOHNNEGO - Nowy Sącz-Zabrzeż-Łącko 26.04.2008
▶ fotorelacja (36 zdjęć)
Minifotorelacja ze ślubu i wesela Asi i Johnnego. Para młoda pojechała do ślubu pięknym kabrioletem Roberta. Towarzyszyły im garbusy Johnnego (powoził Bocian - brat i drużba), Żłopusia i mój.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO MŁODEJ PARZE!!! (webm)

Gliwice 2008 ŚLUB MICHAŁA - Gliwice 31.05.2008
▶ fotorelacja (16 zdjęć)
Kilka zdjęć ze ślubu zaprzyjaźnionego, śląskiego garbusiarza Michała. W konwoju białego kabrioleta, którym jechała para młoda, znajdowało się siedem garbatych pojazdów. Zdjęcia nadesłał bOrYgO.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO MŁODEJ PARZE!!! (webm)

KRAKÓW 2008 KRAKÓW 04-06.07.2008 - "GARBOJAMA"
VIII EUROPEJSKI ZLOT MIŁOŚNIKÓW VW GARBUSÓW
▶ fotorelacja (339 zdjęć)
▶ galeria Schwimmwagena (82 zdjęcia)
Tegoroczna "Garbojama" ściągnęła znacznie mniej uczestników, ok. 250, co spowodowała niewątpliwe obecnie zbyt wysoka, jak na garbusiarskie kie- szenie, cena paliwa. Początek zlotu był pod znakiem chłodu i deszczu, ale piękna słoneczna sobota, a zwłaszcza niedziela, sprzyjały zabawie i wypoczynkowi. Tradycyjny program (przejazd na Kazimierz, konkursy, koncerty). Największą atrakcją i sensacją tego zlotu, a może i wszystkich zlotów w Polsce na przestrzeni ostatnich lat, był bez wątpienia Schwimmwagen (typ 166) z 1943 roku - auto na każdy teren, obojętnie ląd czy woda. Z wyprodukowanych prawie 15 tys. zachowało się do dziś zaledwie 150 sztuk Schwimmwagenów typu 166 (wersja krótka) i 3 lub 4 sztuki typu 128 (wersja długa). W Polsce zachowane są prawdopodobnie tylko 3 egzemplarze typu 166. Krakowski Schwimmer jest więc rarytasem. Właścicielowi tej amfibii należą się gratulacje za przeczołowite odrestaurowanie i podziękowania za prezentację. Co więcej, wiele osób mogło skorzystać z zaproszenia przemiłego posiadacza tego pojazdu i popływać po kryspinowskim jeziorze. (webm)

Piwniczna 2008 PIWNICZNA 17-29.10.2008
X JUBILEUSZOWY SĄDECKI ZLOT VW GARBUSÓW Nasz zlot
▶ fotorelacja (148 zdjęć)
Na X Jubileuszowym Sądeckim Zlocie VW-Gar-Bus-ów (info) zameldowały się 54 garbusowe i ogórkowe załogi, i jeszcze kilka w pojazdach zastępczych, z różnych względów nie mogli przyjechać swoimi Volkswagenami, a byli i są stałymi goścmi naszych spotkań. Najwięcej z Małopolski (31 załóg) i Śląska (8 załóg), również z Podkarpacia, Opolskiego, Łódzkiego i Mazowsza. Zlot nie pobił rekordu 2006 roku (58 załóg), ale Ci co przyjechali zostali wynagrodzeni słoneczną pogodą, złotymi barwami jesiennej przyrody i możliwością odpoczynku w pięknym Beskidzie Sądeckim. W sobotę odbył się przejazd na Starosądecki Rynek, gdzie zostaliśmy "powitani" przez wyjątkowo nieuprzejmą obsługę placu (co donoszę do wiadomości odpowiedzialnych władz miasta), potem do bacówki na Obidzę (931 m n.p.m.). Wieczory spędzaliśmy tradycyjnie przy ognisku. W sobotę był i pieczony baran, i urodzinowy tort i kwiaty dla Adolfa, którym towarzyszyły "fanfary" karetki pogotowia, i tańce, i długie pogawędki do późnych godzin nocnych. Z okazji zlotu ukazał się kolejny 4. numer Gazety Zlotowej.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę i zapraszamy na drugą dziesiątkę zlotów. Następny 11. Sądecki Zlot '2009 odbędzie się tradycyjnie jesienią; dokładny termin i miejsce jeszcze nieustalone (mogą ulec zmianie). (webm)

Rybnik 2008 RYBNIK 27-28.12.2008 - SPOTKANIE VWETERANÓW
▶ fotorelacja (90 zdjęć)
Kameralne, przedsylwestrowe spotkanie na kilkanaście garbusów i busów zorganizowane przez śląskich (V)Weteranów: Olę i Adolfa nad (elektro-) ciepłym jeziorem. Za chłodno na żaglówki, za ciepło na bojery, stąd rozgrzewaliśmy się przy ognisku i w świetlicy. "Starzy" (stażem, bo metryką zawsze młodzi) przyjaciele i znajomi, czyli najlepsza gwarancja dobrej zabawy. Dziękujemy za miłe spotkanie! (webm)
[ NOWOSĄDECKIE VW-GAR-BUS-Y.WWW.GARBUSY.NET ]