[ PIERWSZE STRONY | LUDZIE I MASZYNY | ZLOTY | LINKI | IMPRESSUM | MAPA ]
Serwis Informacyjny Nowosądeckich Gar-Bus-ów
 Wielka fotogaleria w ciągłej rozbudowie ... Zobacz inne fotorelacje 
 ZLOTY
   Zloty i spotkania
   Gazeta zlotowa
   Archiwum fotorelacji

   Fotorelacje 2004
Rybnik
Tarnów
Wrocław
Kraków
Słowacja/Námestovo
Wieliczka
Piwniczna
 ARCHIWUM FOTORELACJI - 2004

RYBNIK 2004 RYBNIK-KAMIEŃ 04-06.06.2004 - GARBENPARTY
▶ fotorelacja (159 zdjęć i 3 klipy filmowe)
Nie ma co dużo pisać. Zlot na 6 w skali 5 stopniowej. Ponad 100 garbusów i innych pojazdów z rodziny wiatrołapów VW. W zabawie nie przeszkodziła nawet nie najlepsza pogoda. A co było? Konkursy, koncerty, niespodzianki; a przede wszystkim sympatyczna atmosfera, którą zawdzięczamy organizatorom i zaproszonym zlotowiczom. Gratulacje!!! Garbenparty w Rybniku należy obowiązkowo wpisać na stałe do kalendarza spotkań garbusowych. (webm)

TARNÓW 2004 TARNÓW-KLIKOWA 25-27.06.2004 - V OGÓLNOPOLSKI ZLOT
MIŁOŚNIKÓW VW GARBUSA
▶ fotorelacja (182 zdjęcia)
Około 80 garbusów, ogórków oraz kilka oldtimerów innych marek (NSU, Opel, Fiat) i wspaniałych motocykli. Szczególna pochwała dla organizatorów należy się za paradę. Przejazd najpiękniejszymi ulicami Starego Miasta i wjazd na Rynek prowadził sam Prezydent Tarnowa, a na trasie tłumy (!) widzów. Potem konkursy z nagrodami, zlotowe zabawy i tańce niemal do białego rana. Byłoby na medal, gdyby nie muzyka (i ta mechaniczna, i na żywo - firma "Usługi Muzyczne - Wszystkie Opcje", cóż można się spodziewać) i miejscowe "dresy" (sans commentaire). Niech jednak to nikogo nie zniechęci, na zloty do Tarnowa warto jeździć. (webm)

WROCŁAW 2004 WROCŁAW-BOROWA 16-18.07.2004 - IV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL
VW GARBUSA
▶ fotorelacja (213 zdjęć i 5 klipów filmowych)
Po raz kolejny życie udowodniło, że ważna jest nie ilość, a jakość. Kameralny zlot na 60 załóg z bogatym i ciekawym programem i profesjonalną organizacją. Prócz typowych zabaw zlotowych, aż cztery koncerty (klimatyczna muzyka bez dyskotekowej sieczkarni), pokazy akrobacji motocyklowej (Bartek Ogłaza Superstar), parada motocykli (można tylko pozazdrościć tych super maszyn), teatr wirujących ogni (perfekcja) i wiele, wiele więcej..., program, który mógłby wystarczyć na kilka zlotów. I niepowtarzalna atmosfera sprzyjająca integracji i nawiązywaniu nowych znajomości. Brawa dla Kolczyka i Jego ekipy!!! Inny wybór moich, i nie tylko moich, zdjęć na stronie organizatora www.wielkakura.org (bezpośredni link). (webm)

KRAKÓW 2004 KRAKÓW 13-15.08.2004 - "GARBOJAMA" IV OGÓLNOPOLSKI ZLOT
MIŁOŚNIKÓW VW GarBusa
▶ fotorelacja (202 zdjęcia)
Zloty w Krakowie przyciągają zawsze wielu garbomaniaków, w tym roku nad Zalewem Kryspinowskim zameldowało się około 220 załóg z całej Polski: prócz garbusów, bulików i ogórków przyjechały też Kübelwageny i Karmanny. Kapryśna pogoda, która w sobotę dała się wszystkim we znaki, a nawet nie oszczędziła parady na kazimierskim placu Wolnica, zrekompensowała w niedzielę wszystkie trudy zlotowe i pozwoliła przed wyjazdem na wspaniały odpoczynek i regenerację sił. Piękne maszyny, liczne zabawy zlotowe (z nagrodami), koncert (na żywo), zimne piwo i gorące dziewczyny... Kolejny udany zlot. Przepraszam za niewinny żart w zmianie kolejności niektórych zdjęć ;-) (webm)

SŁOWACJA 2004 SŁOWACJA - Oravská priehrada/Námestovo 27-29.08.2004
X Medzinárodné stretnutie "VW Chrobák 2004"
▶ fotorelacja (108 zdjęć)
Na "plac zabaw" do Namiestowa przybyło około 80 aut, w centrum zlotowym w Słonecznej Osadzie pozostało nie więcej niż połowa. Prócz garbatych pojazdów gospodarzy ze Słowacji, również wiele aut z Polski (szacuje, że więcej niż 1/3) i z Czech. Program skromny, nie licząc tradycyjnych zabaw zlotowych i tomboli, brak zaplecza zlotowego, gospodarze z dystansem do uczestników, nawet brak naklejki zlotowej, czyli... bardziej weekendowy sąsiedzki piknik niż międzynarodowy zlot. Wspaniała pogoda, piękna okolica, wiele ładnych pojazdów do podziwiania (w szczególności jeden wymuskany Brezel), miłe towarzystwo bliskich przyjaciół - to największe atuty tego udanego spotkania na koniec wakacji. (webm)

WIELICZKA 2004 ŚLUB ADELI i SŁAWKA - Wieliczka 11.09.2004
▶ fotorelacja (32 zdjęcia)
Fotorelacja ze ślubu Adeli i Sławka, znanego krakowskiego (wielickiego) garbusiarza. Towarzyszyło Im w tej uroczystości 7 garbusów, 2 ogórki i 1 bulik. Młoda para zajechała przed piękny zabytkowy kościółek ... również zabytkowym ogórkiem. Zdjęcia ze "zbiórki", formowania kolumny, która następnie przejechała z Krakowa do Wieliczki, i samego ślubu. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO MŁODEJ PARZE!!! (webm)

PIWNICZNA 2004 PIWNICZNA 22-24.10.2004 - VI SĄDECKI HARDKOROWY ZLOT
VW GARBUSÓW Nasz zlot
▶ fotorelacja (211 zdjęć i 1 plik audio)
VI Sądecki Zlot VW Garbusów, zwany też "Ekstremalnym", w liczbach, obrazach i słowach. Pojazdy: 26 garbów, 5 ogorków, 3 buliki i 1 variant, czyli łącznie 35. Ludzie: prawie 100 uczestników, m.in. z Nowego Sącza i okolic, Krakowa i okolic, silna ekipa ze Śląska, a i pojawiły się tablice rejestracyjne z większych odleglości z Częstochowy, Mazowsza, Opolskiego i z Czech; najmłodszy uczestnik - 2 miesiące (najmłodszy "Bateria"). Miejsce: piękna dolina nad potokiem Czercz (niektórzy ryzykowali nawet nocną kąpiel). Pogoda: rewelacja; prawdziwa polska złota jesień wróciła, takiej pogody nie pamiętają nawet najstarsi górale. Atmosfera: swoboda, anarchia (w zakresie umiarkowanego rozsądku w granicach prawa) i powszechna miłość (nie mylić z wolną miłością), niezapomniana przygoda. Atrakcje: prócz niepowtarzalnego klimatu i rodzinnej atmosfery, piękna przyrody, możliwości podziwiania wspaniałych maszyn rodem z Wolfsburga, wycieczka na Słowację do Starej Lubowli (Stará L'ubovňa), gdzie niestety nie udało nam się zwiedzić jednego z największych i najpiękniejszych zamków na Spiszu (zamieszczone na końcu fotorelacji zdjęcia pochodzą mojej wyprawy garbusem na Spisz z roku 2002). Trochę historii tutaj. Ognisko, długie nocne biesiady, tańce i ... Organizacja: Marek vel Bateria jednoosobowo z pomocą rodziny. Następny zlot: VWPSYCHOFESTYN (nazwę wymyślił bOrYgO) czyli VII Sądecki Zlot w Piwnicznej zaplanowany jest na 21-23.10.2005; do zobaczenia za rok. Zapraszam do fotorelacji ... (webm)
[ NOWOSĄDECKIE VW-GAR-BUS-Y.WWW.GARBUSY.NET ]